Szybszy dysk czy więcej ramu?

Zbiór zakładanych tematów i postów ważnych kiedyś, tu trafiają tematy nieaktualne i przedawnione.
Awatar użytkownika
radekdudek11
Specjalista
Posty: 1652
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:44

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: radekdudek11 »

No trzeba bylo przed zakupem tu pisac , bys mial dobry sprzet ,a tak ,kasa w bloto
Awatar użytkownika
tonyyeyo
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2009, 17:53

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: tonyyeyo »

Nie mogę narzekać na wydajność komputera,pomęcze sie z tym co mam narazie i tak jestem w fazie poznawania FL-a,a z czasem dołoże ramu i wymienie dysk.Tak to jest z elektroniką co byś nie kupił to i tak zaraz będzie przestarzałe. :D D
Awatar użytkownika
radekdudek11
Specjalista
Posty: 1652
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:44

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: radekdudek11 »

NO ja kiedys kupilem wypas(niby) krta i procek kosily ,dysk 250(malo kto mial) a na plycie zaoszczedzili 1.5 roku i sie spalila ,pochlaniajac i karte za wtedy 800 zl bodajrze . Komp musi byc spasowany, nie da sie tu oszczedzic ,a tam dac ce ha wie co
BitKasia

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: BitKasia »

Mi się wydaje ze to kewstia ustawienia audio więsza latencja i opcje w wyborem ustaw na polowę nie hig
Awatar użytkownika
EsKada
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 20 lut 2010, 12:37

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: EsKada »

Ja już wam mówię,w czym może być problem:
-możliwe,iż FL Studio ma wgrane dużo sampli i w tym podobnych i może zżerać dużo pamieci (sprawdź w menederze urządzen),
-Zawirusowany komp,
-dużo otwartych programów typu GG10 zżerający tyle pamieci co np 5 otwartych programów,
-warto też co jakiś czas defragmentować i oczyszczac dysk,alby nie był zapełniony.
Pytanie:czy FL zamula od razu po instalacji,czy też po jakimś czasie?
Awatar użytkownika
Brizzer
Ekspert
Posty: 2599
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:06

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: Brizzer »

możliwe,iż FL Studio ma wgrane dużo sampli i w tym podobnych i może zżerać dużo pamieci (sprawdź w menederze urządzen),
FL Nie moze miec za duzo wgranych sampli ;p . Browser pracuje jak folder i to mu wisi ile ma w srodku ;P. FL'a zapycha ewentualna duza latencja(dlt np sample sie wolniej wczytuja),a procek przez fla obciazaja wtyczki,i to co jest praktycznie na patternie/playliscie :P . Tyle ode mnie. Pozdros
Awatar użytkownika
tonyyeyo
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2009, 17:53

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: tonyyeyo »

Witam

PapkinSWDN FL nie zamula tylko jak pisałem wcześniej sampelki na playliście.Komp jest ok,dysk kontrolowany,avira czuwa,gg nie używam.

BitKasia popróbuje jeszcze z ustawieniami ;)

Przewertowałem sieć i się wyjaśniło że szybki dysk do obróbki audio ,video to podstawa.

Pzdr
Awatar użytkownika
MARCO VAN HAYDEN
Specjalista
Posty: 1116
Rejestracja: 28 sty 2010, 13:23

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: MARCO VAN HAYDEN »

A patrzyles ile procesow masz odpalonych defragmentacja czy jest ok no i jak mowisz dysk masz wolny to ja mam 8 letniego kompa ale dysk mam nowy i smiga tylko procek nie wyrabia a co do ramu fl wykorzystuje wirtuala bynajmniej u mnie a mam 768 mb i smiga wiec te wymienione przezemnie czynniki luknij moze cos pomoze a i jaki masz system tez wazne
Awatar użytkownika
Mietkas
Weteran
Posty: 834
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:46

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: Mietkas »

co dysk nie rozumie procesor lepszy i oczywiscie ramy :)
przeciez dysk nie zwalnia kompa ,no moze troche ale to minimalna sprawa a system bym polecal do muzyki xp
Pawel16.37
Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: 12 mar 2009, 07:40

Re: Szybszy dysk czy więcej ramu?

Post autor: Pawel16.37 »

5400 rpm ?
To raczej jest to dysk na ATA (to samo co PATA) bo nie spotkałem się z takim dyskiem na interfejs SATA.
Ale to są tylko obroty na minute. Kupując dysk zwracaj uwagę na cache. Przy starej 80 gb miałem 8 mb i to dla mnie było mało. Teraz mam 500gb z 32 mb cache i wszystko ładnie działa.
Drugim czynnikiem na jaki powinieneś zwrócić uwagę kupując dysk jest jego prędkość odczytu/zapisu.

Ale dysk wiele Ci nie pomoże w uzyskaniu większej wydajności. Jak wyżej napisał BaseMasterz procek odgrywa dużą rolę i z tym się zgadzam. Z tego co piszesz 2x2,1 GHz powinno starczyć ;) Sam mam procek jednordzeniowy z zegarem 2,53 GHz czasami podkręcany do 2,8 :D

Ram też odgrywa duża rolę. Większość ludzi widząc DDR 3 i DDR 2 wybiera bez zastanowienia DDR 3 i tutaj co niektórzy wybierają źle bo co z tego że to będzie DDR 3 jak będzie pracował z częstotliwością niewiele szybsza od najszybszej DDR 2 ? Jak już masz płytę ze slotami DDR 2 to jak masz zamiar kupować nowe/wymieniać to weź te z częstotliwością 800 MHz lub szybsze. Kupuj te znanych i sprawdzonych producentów, a nie chińskie podróbki za parę groszy.

Podsumowując to powiem że najpierw powinieneś zwrócić uwaga na software (system, programy etc) w pierwszej kolejności radziłbym sformatować dysk bo możliwe ze przyplątały się jakieś wirusy i one "kradną" dużo zasobów. Jak to nie pomoże to pomyśl o zmianie podzespołów.
ODPOWIEDZ