Oddzielenie rangi DJ od MP

Zbiór zakładanych tematów i postów ważnych kiedyś, tu trafiają tematy nieaktualne i przedawnione.
Awatar użytkownika
Ciastek
Specjalista
Posty: 1695
Rejestracja: 11 gru 2008, 13:18

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Ciastek »

Wiecie, ze na mnie możecie w takich kwestiach liczyć ;) Ale nie chciałbym, żeby wszystko było na mojej głowie ;p Więc zorganizujcie się i dajcie znać ....
Awatar użytkownika
Charis
Klubowicz
Posty: 456
Rejestracja: 30 sty 2008, 17:24

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Charis »

Moim skromnym zdaniem moglibyśmy zrobić tak :

Komisja rekrutacyjna (wskład której wchodziliby najlepsi obecnie producenci, wybranie w sondzie na forum) przyjmowałaby wnioski o przyjęcie do rangi MP raz na 3 miesiące.

Aby poziom był w miarę wysoki, każdy ubiegający się o rangę MP musiałby przedstawić co najmniej 4 utwory własne lub 3 utwory własne i 1 remix (bo w końcu MP to także remixer w moim rozumieniu).
Komisja rekrutacyjna mogłaby brać pod uwagę następujące kryteria:
- Technika
- Spójność między następstwami w utworze
- Ogólne wrażenie
i mogłyby być przyznawane punkty w skali od 1 do 10, za każdą z tych kategorii. Osoby z najwyższą ilością punktów dostawałyby rangę MP.

Ale, aby ktoś od razu nie spoczął na laurach, musiałby oddać co najmniej 1 utwór własny lub remix przez 3 miesiące.

Jeżeli tylko komuś zależy na rozwoju forum, to myślę, że przychylnie popatrzy na naszą inicjatywę ;) Ja sam chętnie bym pomógł w tym pomyśle.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
Awatar użytkownika
Under B (Bartii)
Specjalista
Posty: 1548
Rejestracja: 10 gru 2008, 22:19

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Under B (Bartii) »

Jak mówiłem przy przedstawieniu pomysłu- Ja się chce zająć rekrutacją DJ's
Awatar użytkownika
de-sonic
Specjalista
Posty: 1452
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:48

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: de-sonic »

Znowu off top ;/

Charis... jak dla mnie to technika, spójność między następstwami w utworze to jest to samo :D Bo mamy tu na myśli przejścia, prawda? :D A ogólne wrażenie to też troszkę chybione stwierdzenie... albo ktoś jest na tak, albo na nie. Głosowanie komisji 'TAK' lub 'NIE' i koniec.

To mamy już 3 osoby do MP i jedna do DJ... ale ciągle mało...
Awatar użytkownika
Mike
Weteran
Posty: 889
Rejestracja: 28 wrz 2008, 15:30

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Mike »

A jesli ktorys z MP wstawi same remixy to proponowalbym przyznawanie tez rang Remixer Producer
zeby byla jakas sprawiedliwosc ;)
Awatar użytkownika
Chris da Lucca
Specjalista
Posty: 1587
Rejestracja: 03 lis 2007, 03:09

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Chris da Lucca »

Dobra no to sie bierzmy za to ;)

Ja jak wszyscy wiedza będę jak najbardziej za i myślę ze większość szanujących sie MP kojarzy mój wkład w ta range (poprzez składanki - pomysł nie mój ale realizacja moja).
Każdemu producentowi zawsze pomagam, wystarczy zapytać, jeszcze nikomu nie odmówiłem pomocy ;)

Wiec z miejsca deklaruje się do rekrutacji MP gdyż na muzyce się znam (leci 7 rok produkcji - a dokładniej poznawania dźwięku), osłuchanie muzyczne posiadam - od ponad 10 lat miłośnik muzyki klubowej, koneser dobrych rytmów i melodii wpadających w ucho na długo ;)

A z mojego punktu widzenia to:

1. dział rekrutacja
2. komisja - dajmy na to 3 lub 5 osób, żeby było nieparzyście i nie mógłby się zdarzyć remis w decyzji
3. w zgłoszeniu 4 własne nutki jeden remix, tudzież demo w dobrej jakości przedstawiające główny motyw utworu (bo po co nam demo początkowego loopa??)
4. narada - np podczas wcześniej umówionej konferencji na gg czy gdzieś tam :D
5. ogłoszenie wyniku ;)

A co do dalszej organizacji czyli przywilejów nowych MP to by trzeba było się zastanowić ;)

Jeśli chodzi o temat który zapoczątkował Gimbus, czyli to ze dobrzy MP odeszli z forum to powiem tyle - ŻYCIE - znaleźli swoja drogę, a nowym młodym MP trzeba pomoc a kto ma im pomoc jak nie my??
A gdy produkcje naszych MP będą na wysokim poziomie to przyciągniemy innych :D

Zastanówcie się - pomagając innym pomagamy sobie ;)

Pozdrawiam CdL :D
Awatar użytkownika
rafkow91
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2009, 17:09

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: rafkow91 »

co do pomysłu to uważam że jest dobry bo przynajmniej ludzie będą zmuszeni do komentowania

P.S. nie żeby coś ale większość wrzuconych np. setów ma 1-2 odpowiedzi i cisza.. jak mamy się rozwijać skoro nikt nie podpowie co jest nie tak?
Awatar użytkownika
Corn'
Weteran
Posty: 617
Rejestracja: 10 cze 2009, 21:55

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Corn' »

Mi się pomysł podoba. :)
Nie będzie już tak łatwo. :D
Awatar użytkownika
Mike
Weteran
Posty: 889
Rejestracja: 28 wrz 2008, 15:30

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Mike »

No nie bedzie...A co w kwesti Remixerow jest wielu na forum wiec tez cos trzeba i z tym zrobic..
Awatar użytkownika
Chomik
Weteran
Posty: 634
Rejestracja: 09 cze 2005, 14:25

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Chomik »

producent to producent, nie będziemy ich dzielic na lepszych i gorszych
co do rang to ja proponuje stworzyć takie:
Music producer, DJ, Music producer / DJ
Awatar użytkownika
pomaranczowy
Weteran
Posty: 976
Rejestracja: 08 lut 2009, 01:42

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: pomaranczowy »

teraz czas wybrać komisję i zamknąć temat.
jeśli nie będzie chętnych to mogę pomóc, na produkcji się nie znam, ale jakieś pojęcie o muzyce mam.
Awatar użytkownika
DeeJay Yang
Specjalista
Posty: 1329
Rejestracja: 02 paź 2008, 07:29

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: DeeJay Yang »

No co tu duzo jeszcze gadac trza pomysl realizowac :D niech ktos wybierze komisje do Dj i 2 komisje do MP zeby ja dostac trzeba bedzie dac 3 linki do swoich produkcji jeden z nich bedzie musial byc wlasny a reszta moga byc remixy itp.
Awatar użytkownika
Krzychu
Ekspert
Posty: 6843
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:30

Re: Oddzielenie rangi DJ od MP

Post autor: Krzychu »

Ok, jako, że Ciastkowi ufam i jeszcze nigdy mnie w ch*ja nie zrobił jesli ma chęć to niech sie tym zajmie i ze mną dogada co do tego przedstawiając wszystko. Myślę iz pomysł dojdzie do skutku.
Zablokowany