EXPLORIS FESTIVAL 2009

Wielu mogło się wydawać, że w tej okolicy nic się nie dzieje. Wielu mówiło, że nie ma sensu. Z tym większą przyjemnością B&M Productions zaprasza wszystkich na kolejną odsłonę festiwalu Exploris. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy już w zeszłym roku przybyli, to dzięki Wam festiwal wraca w nowej, bogatszej formie. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej udana. W tym roku line-up dwóch scen zadowoli każdego, a różnorodność prezentowanych setów nie pozwoli się nudzić ani przez krótką chwilę tej nocy. Po raz kolejny dj'e staną do boju podczas części konkursowej. Pojawią się gwiazdy ze świata jak i doświadczeni dj'e z naszego kraju. Tym razem, ze względu na lepsze możliwości techniczne i przygotowane niespodzianki impreza będzie miała miejsce w środku hali Silesia Expo.


TECHNIKA
Kolejny raz za technikę będą odpowiadać profesjonaliści. Można być pewnym, że dzięki ogromnemu doświadczeniu estradowemu i niesamowitej ilości sprzętu, a także warunkom halowym (w odróżnieniu od zeszłorocznej formy open-air) dostarczą oni oprawę właściwą rozwijającemu sie festiwalowi. Nagłośnienie line-array gwarantuje najwyższą jakość dźwięku,a potężne lasery i niezliczona ilość head'ów, paneli i wizualizacji podkreśli dostarczane przez dj'ów wrażenia muzyczne. Na tym jednak nie koniec. Po raz pierwszy w Polsce w trakcie imprezy pojawią się pokazy hologramów przygotowane przez firmę IHMA (UK), która na koncie ma współpracę z Kate Moss, Alexandrem McQueen czy Diesel'em. Możemy zapewnić, że tego na pewno nie zapomnicie..

KONKURS
Na tym evencie możesz zaistnieć i Ty! Drugi raz zapraszamy młodych dj'ów do wzięcia udziału w konkursie, który będzie miał miejsce na początku imprezy. Przyślij swojego seta na adres zbyszek@musicshow.com.pl do 1 maja (mile widziane live-sety) jeśli chcesz pojawić się na scenie Exploris 2009. Dla najlepszych nasi sponsorzy przygotowali nagrody rzeczowe (sprzęt dla DJ, główną nagrodą jest skuter, a dla wszystkich uznanie publiczności i możliwość pojawienia się na jednej scenie z najlepszymi.


ARTYŚCI
I tutaj musieliśmy podnieść poprzeczkę, do części konkursowej i Main Stage dołączy również druga scena - Lech Stage, na której odbędzie się Wojna Klubów! Rezydenci klubów będą starali się przekonać Was o tym, że to właśnie dzięki nim reprezentowany przez nich klub nie ma sobie równych. Więcej informacji i line-up wkrótce!


LINE UP (MAIN STAGE)

IAN CAREY
Główna GWIAZDA imprezy Exploris 2009
Ian Carey na międzynarodowej scenie DJ-skiej jest obecny od lat, a jego klubowe produkcje sprzedają się jak świeże bułeczki. Współpracował z takimi oficynami wydawniczymi jak Ministry of Sound, Defected in the House czy Hed Kandi. Ostatnie mega hity takie jak "RED LIGHT" czy "GET SHAKY" grane przez wszystkie telewizyjne stacje muzyczne oraz przez wiele rozgłośni radiowych stały się praktycznie klubowymi hymnami granymi na "pobudzenie parkietu" .

VOODOO & SERANO
Dj Voodoo - rozpoczynał swoją karierę już w latach 80'ych grając w niemieckich klubach. Następstwem niemieckich sukcesów było wyruszenie na słoneczną Ibizę gdzie po początkowych zmaganiach w małych klubach , zaistniał i grał w jednym z najlepszych klubów na Ibizie - Privilege. Po rocznej przerwie powrócił na Ibizę aby pełnić rolę rezydenta w kultowym klubie El Divino gdzie po kolejnych sukcesach i popularności objął rezydenturę w klubie SPACE - ikony klubów na Ibizie. Pracuje w Ministry Of Sound oraz wydaje kolejne produkcje które odnoszą znaczne sukcesy.

2-4 GROOVES
2-4 Grooves, to dj'ski duet w który w skład wchodzą: Mr Starfunk (Sascha Mulder) oraz DJ Steve Sound (Stephan Drobez). Bywalcy najbardziej prestiżowych klubów na świecie! Ściśle współpracują z takimi artystami jak Moonobotica, Tom Novy, Moguai oraz wielu innych. Znani z wielu produkcji m.in. takich jak: "Writing on the Wall" czy "The Way I Do" ale również z wielu znakomitych remixów które z pewnością zna każdy prawdziwy klubowicz.

ADAM DE GREAT & DJ TOMII
Każdy z nich ma za sobą wiele muzycznych doświadczeń i klubowych imprez. Rezydenci najlepszego klubu na Śląsku Onyx Music Club. Grając razem tworzą duet który z jednej strony ze sobą współpracuje a z drugiej zdrowo konkuruje. Takie połączenie to prawdziwa wybuchowa mieszanka zarówno ze względów na mixy jak i dobieraną muzykę. W ich wspólnym secie nie brakuje znanych numerów w ciekawych często premierowych remixach jak również propozycji które po czasie stają się klubowymi hitami. A to wszystko w stylach house - electro - progresive.

DJ MONKEY
DJ i prezenter radiowy znany doskonale na klubowej scenie nie tylko jako dj ale przede wszystkim jako doskonały prezenter, dziennikarz i dj radiowy. Pracuje w Radio Planeta FM od wielu lat, tworząc i kreując muzyczny klimat. Doskonale znany głos, ale również niecodzienne sety sprawiają, że każda impreza jest inna - a jednak jak bardzo bliska wszystkim słuchaczom i klubowiczom.

RYDEL
Urodzony w Amsterdamie, Rydel dał się wciągnąć do świata muzyki elektronicznej we wczesnych latach dziewięćdziesiątych. Zaczynając od szeroko pojętego hardcore, ewoluował w kierunku lżejszych brzmień, które otworzyły mu drogę do wielu rezydencji i występów w swoim rodzinnym kraju, jak i poza jego granicami. Swój styl stworzył dzięki mieszance house'u, trance'u i electro, dzięki czemu znalazł się na scenach całej Europy razem z dj'ami takimi jak Tiesto, Cave, Filterheadz czy Marco Bailey. Produkcje i remixy Rydela, które oscylują między techno i electro, zostały wydane przez takie labele jak Krach (Niemcy), Sound Evolution (Słowenia), RELDZ (USA) oraz D|Dance (Belgia).

RAVEN MOONSHAE
Pasjonat uzależniony od energii płynącej z miksowania i kontaktu z publiką. Wychowany na dokonaniach J.M. Jarre'a, Kraftwerk i Depeche Mode. Deprecjonował rolę dj'a do momentu, kiedy w 2002 roku po raz pierwszy stanął za deckami. Od tego czasu stracił kontakt z rzeczywistością szukając coraz to nowych inspiracji i kierunków. Wielbiciel elektroniki w każdej możliwej postaci, oddany całkowicie poszukiwaniom coraz to nowszych inspiracji. Wypracował styl, dzięki któremu jego pełne niespodzianek sety stają się formą osobistej ekspresji, czerpiąc z najróżniejszych odmian house'u (electro, breaks, progressive), zapewniając imprezowiczom niepowtarzalne wrażenia.

DEFRIKZ
Formację tworzą znany wokalista klubowy Mr. Hide współpracujący i występujący z najlepszymi polskimi i zagranicznymi DJ-ami (Wet Fingers, Angelo Mike, Olav Basoski, Smoking Jo, Mistress de Funk, Ozgur Can, Glasse, Novika), ale również znany z kooperacji ze sceną jazzową i hip - hopową, i oraz dwaj producenci Arcox -grający już jako 13 latek live acty w dyskotekach i Grzechoo- na co dzień produkuje muzykę w dużej wytwórni hip-hopowej. Ich pierwszy utwór Round and round wciąż cieszy się ogromną popularnością w rozgłośniach radiowych, m.in. w radiu Eska w gorącej 20 był kilkanaście razy na 1 miejscu i dostał nominacje do Eska Music Awards 2008 w kategorii Impresskowy Hit Roku. Kolejne single projektu będą podobnie jak „Round and round” inspirowane muzyką lat 80, i usłyszymy w nich echa new wave i electro oraz wpływy Depeche Mode, Nu Order i Kraftwerk. Styl w którym tworzą określany jest jako "electro freaky pop". Na żywo prezentują energetyczny live-act w czteroosobowym składzie.

KAROLA
Zabawa mixerem i rysowanie płyt wciągnęły ja na dobre na początku 2004 roku. Wtedy zaczęła kupować swoje pierwsze vinylki w Skylarku w Lodzi. Na początku grała techno lecz z czasem jej styl ewoluował i w jej energetycznych setach można usłyszeć głównie elektro i breakbeat. Nie lubi zamykać się tylko w jednym gatunku ponieważ uważa ze to nudne. W 2005 roku wyjechała na rok do Niemiec gdzie miała okazje poznać wiele osób które grają i sie czegoś od nich nauczyć. W 2007 roku została rezydentka kieleckiego klubu Chillout gdzie organizowała swoje imprezy przez jakiś czas na które zapraszała dj-ów z całej Polski. W tym samym roku razem Pete Aspenem i Dariem Solari założyła kolektyw SICKVENCE. W marcu 2008 roku dołączyła do agencji bookingowej Substanz Art. W agencji jest nie tylko dj'em ale również zajmuje się public relations, kontaktem z mediami i organizacja imprez.


BILETY
Mamy nadzieję, że zwróciliście uwagę na niewiarygodnie wręcz niską cenę biletów. Mając świadomość światowego kryzysu wycisnęliśmy naszych sponsorów do oporu, sprowadzając na siebie przekleństwa ich działów finansowych. Dzięki temu właśnie bilety w cenie 35 złotych można nabyć za pośrednictwem ftb.pl i podczas naszej promo-tour (lista miast, które odwiedzimy i dodatkowe info już wkrótce) oraz 40 złotych w dniu imprezy.

Więcej informacji na stronie festiwalu:
[Tylko zarejestrowani mogą widzieć linki. Kliknij Tutaj Aby Się Zarejestrować... Rejestracja trwa 30 sekund i jest darmowa!!]


Do zobaczenia na imprezie!