Gabriel Ananda interesował się muzyką już jako mały chłopiec. Z 8-latka słuchającego muzyki klasycznej przekształcił się w 16-latka grającego Nirwanę na gitarze. Jednak jego marzenie zostania gwiazdą rocka nie ziściło się. Ale w zanadrzu była też pasja do minimali a la Steve Reich i fascynacja brzmieniami elektronicznymi.

Tak więc wyruszył on w podróż w poszukiwaniu własnej wizji muzyki, której nie mógł znaleźć przez dwa lata do momentu aż w 1995 roku usłyszał na żywo set Svena Vaetha. To było przełomowe przeżycie i Gabriel Ananda zaczął eksperymentować z . Dwa lata później miał już na koncie pierwsze wydawnictwo dla niemieckiej wytwórni Hörspielmusik a potem ponad 20 winyli na takich labelach jak: Trapez, Utils, Sub Static, Treibstoff i Karmarouge.

Odświeżająco inny od głównego nurtu niemieckiego techno, Ananda przełamuje przyzwyczajenia słuchaczy używając głębokich, dobrze złożonych dźwięków. Koneserzy niezwykłości uwielbiają jego bezpośrednie i delikatne zarazem beaty. Definicje stają się bezużyteczne, gdy techno, house i dub mieszają się w ten sposób co w muzyce Anandy. Dla Gabriela, poza jego własnym szerokim gustem, nie ma granic stylistycznych. Ten człowiek doskonale wie jak porwać tłum swymi występami - jak wciągnąć słuchaczy w tę niezwykłą muzykę.

Produkcje Anandy niejednokrotnie okazywały się strzałami w dziesiątkę. Tak się stało z wielkim hitem Süssholz", który w 2004 roku był na pierwszych miejscach list przebojów niemieckich i w torbach niezliczonej liczby DJ-ów. Podobny los spotkał w 2005 słynny "Ihre persönliche Glücksmelodie". Te i inne produkcje dały mu pozycję wschodzącej gwiazdy z dobrze znanej kolońskiej sceny minimalnego house u i techno. Uczyniły jednym z najczęściej bookowanych artystów występójących zarówno za deckami, jak i Live. Dziś można go usłyszeć na całym świecie.
Źródło:Audioriver

Gabriel Ananda - DJ Set at DJ in Session on Radio 3 15-02-2009

[Tylko zarejestrowani mogą widzieć linki. Kliknij Tutaj Aby Się Zarejestrować... Rejestracja trwa 30 sekund i jest darmowa!!]


Gabriel Ananda & Dominik Eulberg - Live at Awakenings Easter Anniversary Amsterdam 12-04-2009

[Tylko zarejestrowani mogą widzieć linki. Kliknij Tutaj Aby Się Zarejestrować... Rejestracja trwa 30 sekund i jest darmowa!!]