Nazywany „minimal dance connoisseur” STEVE BUG zaczynał karierę DJ-a w małej "afterowej" knajpce niopodal klubu „Space” na Ibizie prawie 15 lat temu. W krótkim czasie stał się jednym z bardziej znanych niemieckich DJ-ów – najpierw w rodzinnej Bremie, by niedługo stać się osobą mile widzianą na imprezach, wliczając w to Love Parade czy Cocoon Svena Vätha.

W 1993 r. wydaje swoje pierwsze nagrania dla hamburskiej Superstition (natychmiast kupione na licencję przez brytyjską Risin’ High), a już w 1996 r. zakłada własny label Raw Elements oraz debiutuje w należącej do Feilx Da Housecat’a wytwórni Radical Fear.

Po wydaniu debiutanckiego albumu „Volksworld” oraz 2 części kultowych DJ-mixów „Da Minimal Funk” BUG zawiesza działalność Raw Elements, by powołać do życia 2 nowe platformy dla ulubionych dźwięków – słynne dziś na całym świecie POKER FLAT i DESSOUS.

Zawsze starający się łączyć pomosty między house i techno, konsekwentnie udowadniając, że w tej muzyce "mniej może często znaczyć więcej" , STEVE BUG w krótkim czasie staje się niezwykle cenionym mistrzem minimal tech-house i jednym z kliku na innowacyjnej niemieckiej scenie "electronic house".

Poker Flat zyskuje status wytwórni numer jeden w dziedzinie oszczędnej, futurystycznej muzyki house z godną podziwu grupą topowych producentów, a jej nazwa rozprzestrzenia się niemiłosiernie wraz z sukcesem minimalowego super-hitu "Loverboy" z 1999 r. - otwierającego kawałka z debiutanckiego albumu BUG'A "The Other Day" i pierwszego numeru w historii wytwórni.

Z kolei DESSOUS - druga, deep house'owa wytwórnia BUG'A, staje się odzwierciedleniem jego fascynacji nocną, graną w spokojnym tempie muzyką house, czego muzycznym przejawem jest duet z VINCENZO pod nazwą DISCOWBOYS.

W 2001 roku wytwórnia Cocoon Svena Vätha wydaje mix BUG'A “Steve Bug presents The Flow“. W tym samym okresie lista remixowanych przez BUG'A artystów wygląda imponująco: Robotman, ADNY a.k.a. Alexi Delano, Antonelli Electr. feat. Miss Kittin, a labele, dla których wydaje jest równie przekonująca: Raum...musik, Italic, Turbo Records i oczywiście POKER FLAT.

Drugi album "Sensual" ukazuje się w 2002 r. To pracowity czas dla niego: do współpracy zaprasza go RICHIE HAWTIN ("Low Blow" dla Minus) i COMMON FACTOR (Tectile), ukazuje się 3 część „Da Minimal Funk” i remixy dla Funk D’Void, Jeffa Samuela i Freaks.

STEVE BUG kontynuuje dzieło grając mieszankę niezwykle zmysłowego i wyluzowanego funk, brudnych retro linii basu i clickowych wstawek, łączy techno, electro i funk z nowatorskimi brzmieniami house, tworząc niezwykle oryginalną i wyszukaną minimalistyczną muzykę, której - co najważniejsze - brzmienie jest niepowtarzalne.

W ostatnich latach BUG zakłada kolejne wytwórnie: TRAFFIC SIGNS i AUDIOMATIQUE dostarczają kolejnych parkietowych hitów i podtrzymują najwyższe standardy wyznaczone we wcześniejszych latach.

Ostatnie wieści z obozu POKER FLAT mówią o szykowanej nowej epce BUG'A ("The Smackman EP") oraz nowym albumie i nowym DJ-mix z serii "Bugnology"

(automatik.pl)

Steve Bug - Guestmix at Transitions on Proton Radio 05-06-2009

[Tylko zarejestrowani mogą widzieć linki. Kliknij Tutaj Aby Się Zarejestrować... Rejestracja trwa 30 sekund i jest darmowa!!]


Steve Bug - DJ Set at Komisch Elektronisch 04-06-2009

[Tylko zarejestrowani mogą widzieć linki. Kliknij Tutaj Aby Się Zarejestrować... Rejestracja trwa 30 sekund i jest darmowa!!]