O Festiwalu


Asymmetry Festival jest organizowany we Wrocławiu od 2009 r. Rdzeń programu festiwalu stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków jak metal, rock, jazz oraz elektronika i pop. Naszym wyzwaniem jest pokazywanie artystów bezkompromisowych, śmiało czepiących z tradycji muzyki popularnej, stosujących najnowocześniejsze kompilacje brzmień. Prawda przekazu i odwaga formy artystycznej to najważniejsze wartości jakim przyświeca idea ASYMMETRY. Jesteśmy miejscem spotkań dla artystów, widzów, dziennikarzy, dyrektorów festiwalu muzycznych z Europy Zachodniej i Wschodniej. Na festiwalu grali dla nas do tej pory m.in. Killing Joke, Melvins, Kylesa, Baronness, Dälek, Ezekiel, Electric Wizard, Mayhem czy Bohren & der Club of Gore. Blisko połowa naszej publiczności to goście z zagranicy. Sceny festiwalu umiejscawialiśmy w atrakcyjnym otoczeniu: postindustrialnym Browarze Mieszczańskim, gotyckim Kościele Marii Magdaleny i majestatycznej Hali Stulecia. Nadchodząca edycja odbędzie się macierzystym klubie „Firlej” i synagodze pod Białym Bocianem.


O Akcji


Kolejna odsłona Asymmetry planowana jest na 30 IV – 3 V 2015 r. Impreza uzyskała już część funduszy potrzebnych na jej organizację, jednak nie są one wystarczające. Z tego właśnie powodu uruchomiliśmy akcję crowdfundingową. Publiczność festiwalu uczestniczyła w przeszłości w wyborze line-upów, przychodziła na spotkania z organizatorami, miała realny wpływ na kształt i sposób funkcjonowania Asymmetry. Teraz nadszedł czas na jeszcze większe zaangażowanie w to, by wspólnymi siłami zorganizować festiwal, który stanie się prawdziwym świętem niekomercyjnych brzmień.


Pokażmy, że są w Polsce ludzie, którym zależy na wartościowej, stojącej na najwyższym poziomie muzyce, będącej nie tylko rozrywką, ale także sztuką.


[Tylko zarejestrowani mogą widzieć linki. Kliknij Tutaj Aby Się Zarejestrować... Rejestracja trwa 30 sekund i jest darmowa!!]