Jak zrobić taki pad ?!

Awatar użytkownika
psysutra
Klubowicz
Posty: 484
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:32

Re: Jak zrobić taki pad ?!

Post autor: psysutra »

Ludzie no bez jaj że pady wam ciężko tworzyć! Wystarczy się odpowiednio pobawić obwiedniami ADSR, trochę pogmerać w modulacji i wszystko! A ten padzik od 1:19 brzmi bardzo jak custom z wtyki Korg Wavestation (możliwe że van de Bułkę użył sprzętowej wersji tego syntezatora).

Tags:
Awatar użytkownika
Brizzer
Ekspert
Posty: 2599
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:06

Re: Jak zrobić taki pad ?!

Post autor: Brizzer »

pobawić obwiedniami ADSR
No Psy.. takie odpowiedzi u cb :)
Nakrec filmik jak to robisz na podst. tego co mowisz i zrob mi pelny soczysty pad a masz browara. :)
Awatar użytkownika
psysutra
Klubowicz
Posty: 484
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:32

Re: Jak zrobić taki pad ?!

Post autor: psysutra »

Atak ustawiasz na 3/4 skali, hold i sustain odpowiednio się bawisz w zależności jaki chcesz efekt uzyskać, release podobnie jak atak- 3/4(wszystko zależy od szybkości obwiedni danej wtyczki- każda ma inne parametry tego typu zazwyczaj). Krajst, to jest taki problem? Ewentualnie bawisz się multitimbralem i jedną warstwę robisz tak jak napisałem wcześniej, a drugą na jakiejś sekwencji bardziej wycofaną. K*rwa, inwencji trochę!
Awatar użytkownika
Brizzer
Ekspert
Posty: 2599
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:06

Re: Jak zrobić taki pad ?!

Post autor: Brizzer »

Nadal nie widze i przeciwnie sadze ze po ADSR nie dojde do modulacji w czasie...
Ale jak uwazasz ;P Kazdy ma swoje metody. Akurat nie chce mi sie sprawdzac.. ale wydaje mi sie z gory ustalony wynik..
Chociaz automatyka ADSR.. ale niewiem naprawde niewiem...

Jednak sprawdzilem.. I powiem ci ze lekka modulacja jest.. ale to nie to co mi chodzi :P
Sustain pomoglo..
Po czesci zwracam honor.
Awatar użytkownika
Darkness Deep
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 gru 2010, 10:32

Re: Jak zrobić taki pad ?!

Post autor: Darkness Deep »

chłopaki :) a może znacie jakieś dobre tutki do robienia padów, bo ja na serio mam z nimi problem :( a chciałbym robić własne a nie używać presetów... pomocy! :(
Awatar użytkownika
Blue'Tone
Weteran
Posty: 882
Rejestracja: 13 gru 2010, 14:17

Re: Jak zrobić taki pad ?!

Post autor: Blue'Tone »

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=5KJoIMxylEQ&feature=related
Może to Cię zadowoli.
Jeśli nie to poszukaj na yt tutoriali :) Jest ich sporo.
Awatar użytkownika
Tomcho111
Klubowicz
Posty: 353
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:35

Re: Jak zrobić taki pad ?!

Post autor: Tomcho111 »

W nocy wrzuce kurs FLa to ogarniesz wszystko co i jak ;) A co do wtyczek to podstawowe : Sytrus, 3xOSC Tyci chęci, trochę modulacji i powinno wyjść.
ODPOWIEDZ