Omnisphere i inne wtyczki

Dj Vip
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 19 lis 2008, 20:39

Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: Dj Vip »

Witam
Mam problem z wtyczka Omnisphere. Otoz gdy gram ta wtyczka oraz innymi np. Nexus itp. to omnisphere brzmi inaczej niz pozostale. Na poczatku myslalem, ze to wina Oktawy ale to takze nic nie pomoglo. Dzwiek jakby byl wyzszy lub nizszy. Prosze o pomoc

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: lsudny »

Sprecyzuj problem... Bo z tego co napisałeś, to wydaje mi się że grasz klawiaturą sterującą dwoma instrumentami naraz, tak? Na jakim DAWie pracujesz?
Dj Vip
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 19 lis 2008, 20:39

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: Dj Vip »

Nie gram na zadnej klawiaturze sterujacej, tylko w zwyklym FL studio. Chodzi mi oto, zegdy uzyje wtzczki Nexus lub z3ta+, to obie maja rowne brzmienie czyli rowna tonacje. Ale Omnisphere rozni sie od wszystkich pozostalych.
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: lsudny »

No to zmień sobie tonację na klawiaturze:
Re: Omnisphere i inne wtyczki
Re: Omnisphere i inne wtyczki
cGsCF.png (14.23 KiB) Przejrzano 127 razy
Prawym przyciskiem myszy na pasek nad klawiaturą, tam gdzie masz ten pomarańczowy znacznik. Ustawiasz główną nutę po prostu.

[
Chodziło mi o to, czy używasz klawiatury sterującej, czy grasz na komputerowej, ale nieważne.
Awatar użytkownika
Mr.IKEA
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 09 wrz 2007, 22:40

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: Mr.IKEA »



jak dla mnie dosc nietypowy problem z ktorym sie nie spotkalem... uzywam roznych wtyczek, w tym omnisphere (1.5.4) i dzwieki sa normalnej tonacji... brzmia normalnie, nie sa przestrojone czy cos takiego... wiec moze wina lezy po Twojej stronie...
Dj Vip
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 19 lis 2008, 20:39

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: Dj Vip »

Wrzucam krotkie MP3 w ktorym graja o tych samych nutach Sytrus i Omnisphere. Dzwieki roznia sie chyba tonacja, bo rowno nie graja.

Kod: Zaznacz cały

http://www3.zippyshare.com/v/80481598/file.html
Awatar użytkownika
Dj Herman DST
Weteran
Posty: 547
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:52

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: Dj Herman DST »

a wtyka nie ma jakiegoś pokretla pitch?? moze gdzes ma jakis kruczek?
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: lsudny »

No to popraw sobie melodię, nutę w górę czy w dół... Piano roll masz, wystarczy zaznaczyć nuty i przesunąć. Żadna magia. :P
Awatar użytkownika
Violet Rocket
Specjalista
Posty: 1330
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:44

Re: Omnisphere i inne wtyczki

Post autor: Violet Rocket »

Wiem o co mu chodzi, też taki problem miałem jak się nie znałem na dźwiękach, tonacjach, nutach etc.

Najprostsza solucja: Sprawdzaj "pokrętło" pitch lub jego cyfrowe ustawienie (zależnie od wtyczki może być w prostym formacie np. -1 lub rozwiniętym, np. -12.00)

Ustaw równe na obu wtyczkach, VOILA!
ODPOWIEDZ