problem z warstwami (FL)

Awatar użytkownika
Chris da Lucca
Specjalista
Posty: 1587
Rejestracja: 03 lis 2007, 03:09

problem z warstwami (FL)

Post autor: Chris da Lucca »

Witam

Jak widziałem ten temat jest już poruszony kilka razy, ale żaden ze sposobów mi nie pomógł niestety... Nawet kiedyś sam pomogłem kilku osobom, ale to było w zamierzchłych czasach ;)

Mianowicie rozchodzi się o za****ste chwilowe zamulenia fl'a, tzn na początku zaraz po instalacji systemu i wszystkich wtyk wszystko hulało jak w bajce, mogłem i z 10 warstw w jakiejś bliżej nieokreślonej polifonii wrzucić i było git, a teraz po tym jak system ma pół roku nawet 2ch prostych warstw z max 4-6 tonową polifonią nie mogę nałożyć, bo zaraz procek na 100% i nic nie idzie posłuchać jak to wyszło....

dodam że do samego fl'a mam jeden system na jednej partycji (XP), a do innych rzeczy mam na 2giej Win7, czyli ni jak nie mogłem sobie systemu (XP) jakimś syfem zmasakrować, bo od syfu to jest 7

Mój sprzęt to:
Pentium 4D (2x3,2 Ghz)
4GB ramu
Sound Blaster Audigy 2 Platinium ZS
jakiś tam GeFroce (żeby płytę główną odelżyc z grafiki zintegrowanej)
i 160 GB dysk SATA przeznaczony tylko na XP razem zs stuffem do produkcji

Czyli ogólnie nie wiadomo o co cho, od razu mówie że na różne sposoby próbowałem już ustawiac bufor na dźwiękówce i za każdym razem z podobnym skutkiem, czyli zerowym....

z góry dzięki za jakieś podpowiedzi

Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: problem z warstwami (FL)

Post autor: Cj Ex3 »

W ustawieniach FLa:
1. Sterownik = ASIO4ALL? [Zazwyczaj lepsze osiągi niż Podstawowy sterownik]
2. Interpolation = Linear? [512point sinc to szaleństwo, jeden sampel zżera 100% proca]
3. Wersja FLa >= 9? Jeśli tak to upewnij się, że używasz FLa spod skrótu 'extended memory'.

Na marginesie:
4. WIKIPEDIA: "Analizując osiągi Pentium D należy pamiętać, że nie jest to typowy procesor dwurdzeniowy, ale raczej dwa procesory umieszczone w jednej obudowie co pociąga za sobą problemy z "wąskim gardłem" na magistrali

Kod: Zaznacz cały

"http://pl.wikipedia.org/wiki/Front_side_bus"
podobne do tych z jakimi borykają się dwuprocesorowe systemy z procesorami

Kod: Zaznacz cały

"http://pl.wikipedia.org/wiki/Xeon"
." Więc może jednak jakiś syf w tle jest i po prostu procek nie nadąża ;)
Awatar użytkownika
Tebes
Specjalista
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lip 2010, 19:38

Re: problem z warstwami (FL)

Post autor: Tebes »


na to uważaj najbardziej wiem z wlasnych doswiadczen :D D :D D :D D
ODPOWIEDZ