[01.08.2013][PH] Gemini ft. Greta Svabo Bech - Fire Inside (Ratwell Remix)

Awatar użytkownika
mmaciek12
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 03 cze 2011, 16:22

[01.08.2013][PH] Gemini ft. Greta Svabo Bech - Fire Inside (Ratwell Remix)

Post autor: mmaciek12 »

Siemanko :)
Oj, dawno mnie nie było, nieeee?
Tym razem robione z acapelli i baniaka :)

Kod: Zaznacz cały

http://www46.zippyshare.com/v/12435939/file.html

Kod: Zaznacz cały

http://www46.zippyshare.com/v/12435939/file.html

Tags:
Awatar użytkownika
1stacid
Weteran
Posty: 717
Rejestracja: 19 sty 2009, 15:48

Re: [01.08.2013][PH] Gemini ft. Greta Svabo Bech - Fire Inside (Ratwell Remix)

Post autor: 1stacid »

Za duży bass od samego początku, przycisz go trochę. Potem wchodzi szum, jeżeli to jakiś zwykły fx, lepiej zastapić go 3xosc i dać jakieś filtry górne. Ogólnie ten szum ma słabą automatyzację i wchodzi w sumie znikąd. Potem jakiś saw lead od 1:20 też wchodzi bez zapowiedzi. W motywie głównym za dużo bassu, lead ma za dużo kompresji, aż bije po uszach ta suchość. Lead od 3:10 ma za duży i zły delay, co się odbija na całości.

Ogólnie podejżewam tu wsadzenie maximusa na sumę, co słychać między innymi po kompresji wysokich tonów i przebasowania całęgo utworu. Najpierw mixuj, a jak chcesz "masterować" to bierz wtyczki które da się łatwiej opanować niż maximusa, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
R3haB
Specjalista
Posty: 1673
Rejestracja: 18 cze 2011, 20:03

Re: [01.08.2013][PH] Gemini ft. Greta Svabo Bech - Fire Inside (Ratwell Remix)

Post autor: R3haB »

Niezła stopa :P Przejścia do dopracowania, bo jakoś to wszystko nierówno strasznie wchodzi w zwrotce. Moim zdaniem ciut za dużo kombinujesz z perkusją ;) Lead główny wchodzi za krótko, z tego co zobaczyłem trwa tylko 30 sek, trochę źle wymieszałeś proporcje , bo intro i zwrotka minuta i 30 sek , a tu tylko 30 sek ... w 1:30 i 2: 07 jakiegoś sweepa down bym widział dobrego , bo te przejście zbytnio mi się nie podoba ;) a znowu w drugim leadzie za duży reeverb , brzmi jakby to fałszowało :D Od 2: 02 podoba mi się ten motywik, a także końcówka jest dobrze zrobiona.

Podsumowując : Przede wszystkim mankamentem jest , że kawałek jest za krótki i nieproporcjonalnie dopasowany :) Zbyt dużo zmian w perkusji , co 5 sek gra co innego... Za szybko się to wszystko dzieje, tyle ci powiem ;) Dopracuj i bedzie piękny efekt , wszystkie uwagi traktuj jako komplement i motywację do dalszego działania ! ;) Uczymy się dalej ;) Keep it up!
ODPOWIEDZ