Konsola

Zbiór zakładanych tematów i postów ważnych kiedyś, tu trafiają tematy nieaktualne i przedawnione.
djperfect
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2008, 15:20

Konsola

Post autor: djperfect »

Witam.
Posiadam konsole :
Reloop RMX 40 DSP
Gramofon Reloop RP-2000 MK3s

I mam takie pytanie czy jest jakaś możliwość żeby podpiąć ten sprzęt pod komputer i żeby działało z VirtualDJ ?
Jak mixer z gramofonem podpiąć pod komputer żeby nagrywać to wiem...
Ale czy da się tak żeby można było z mojej konsoli sterować konsolą na VDJ?
Jak się da to proszę o jakieś informacje..
Z góry thx :)

Tags:
Awatar użytkownika
Dj Herman DST
Weteran
Posty: 547
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:52

Re: Konsola

Post autor: Dj Herman DST »

ja się za bardzo na tym nie znam ;) ale z tego, co wiem Twój mixer da się połączyć z kompem przez usb :P a jeżeli chodzi o VDJ to tutaj bym sie zastanowił nad zmianą na Traktor Dj Studio, jeżeli chcesz sterować czcymkolwiek z poziomu komputera ;)

PS. Po co Ci mixer i grajek podłączać do kompa ? przecież nie ruszysz faderem przez kabel :P
djperfect
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2008, 15:20

Re: Konsola

Post autor: djperfect »

A tak dla zabawy... :D
A po 2 to mój mixe nie posiada USB... Napisałem że to wersja DSP a nie USB :P
djperfect
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2008, 15:20

Re: Konsola

Post autor: djperfect »

Albo czy da się podpiąć sam gramofon pod komputer?
nyguss
Weteran
Posty: 598
Rejestracja: 18 sie 2008, 17:52

Re: Konsola

Post autor: nyguss »

Nie wiem ale raczej przez kable RCA nie da rady sterowac jedynie tylko przez serwownik odowiedni z dolaczonym programem jak chyba np sterwonik Midi.
Awatar użytkownika
t-muss
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 19 lut 2010, 21:07

Re: Konsola

Post autor: t-muss »

Jak się podłączy to w opcjach VDJ'a trzeba ustawić, że podpinasz gramofon i mixer.
Awatar użytkownika
pol102
Weteran
Posty: 718
Rejestracja: 22 sie 2008, 23:39

Re: Konsola

Post autor: pol102 »

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=fSVqh6ryLho
djperfect
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2008, 15:20

Re: Konsola

Post autor: djperfect »

Dokładnie o coś takiego mi chodzi...
Ale strasznie drogi ten "Scratch live" ok. 2000zł trzeba dać za coś takiego... :(
ChriZ

Re: Konsola

Post autor: ChriZ »

looknij sobie MixVibes DVS ;) przez to bez problemu podłączysz gramofony i mixer do PC. i jest dużo tańszy od Serato Scratch Live ;)
Awatar użytkownika
darXide
Specjalista
Posty: 1347
Rejestracja: 28 kwie 2006, 18:33

Re: Konsola

Post autor: darXide »

Swego czasu się grało traktorem, lub virtualem do spółki z najtańszymi nawet mikserami za 20 zł :P Konfiguracja wyglądała w ten sposób: Wiedząc doskonale, że jedno wyjście audio z komputera to tak naprawdę 2 potencjalnie niezależne kanały mono, rozdzielałem te sygnały w moim programie do miksowania ( * konieczna odpowiednia konfiguracja ustawień programu), następnie podpinałem lewe mono do jednego kanału w mixerze, prawe do drugiego. W ten sposób przejścia robiłem na crossfaderze mixera, ponadto na mixerze też był odsłuch obydwu kanałów.

* konieczna odpowiednia konfiguracja ustawień programu - o ile w traktorze w audio settings, sam wybierasz rozdzielanie kanałów w stosunku do decków, to w virtualu wybierasz z tych konfiguracji obrazkowych. Na głośnikach komputerowych (podpiętych bezpośrednio do wyjścia komputerowego) po prostu powinieneś usłyszeć kawałek z Decka A tylko na lewym, a z Decka B tylko na prawym głośniku.
Awatar użytkownika
Sianek
Specjalista
Posty: 1407
Rejestracja: 20 sie 2009, 13:53

Re: Konsola

Post autor: Sianek »

ja tak samo robie jak Dark
djperfect
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2008, 15:20

Re: Konsola

Post autor: djperfect »

Dobra rozkimna z tego co tu piszesz...
Ale za bardzo nie wiem jak tego dokonać ...
A bardziej mi chodzi o to aby gramofon współpracował z programem
Awatar użytkownika
darXide
Specjalista
Posty: 1347
Rejestracja: 28 kwie 2006, 18:33

Re: Konsola

Post autor: darXide »

Ciężka sprawa, z tego co widziałem, to Native Instruments oferuje coś takiego. Cała rzecz opiera się na tym, że na winylu masz wytłoczony kod czasowy (nie kawałki), który jakimś cudem współpracuje z Traktorem i można se pomiksować. Tak na żywca coś zmontować ciężka sprawa i nie mam pojęcia jak to ugryźć.
ODPOWIEDZ