[12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Tutaj trafiają utwory niezgodne z regulaminem oraz wszelkiego rodzaju duble.
Awatar użytkownika
Violet Rocket
Specjalista
Posty: 1330
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:44

[12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Post autor: Violet Rocket »

Dawno nic nie wstawiałem, bo szukam swojego stylu i pomysłu na EPkę. Ten kawałek (o ile to takowym nazwać można) zacząłem chyba wczoraj i taką miałem zajawkę na niego ale po głębszych oględzinach mi się odechciało i brakuje mi co do niego pomysłu. Przydałby mi się tutaj taki Szymon, który zawsze coś tam dokłada do cudzych kawałków i wychodzi dobrze : )

Raczej tego nie uwzględnię na EPce, która będzie raczej takim małym powrotem do atmosferycznego ambientu. Zamierzam też użyć w niej (co da się usłyszeć też w tym demie) tzw. postarzania kawałka (LO-FI) w stylu starych winyli, kaset etc. Oczywiście zippy zje te efekty ale wszelkie dziwne popnięcia, kliknięcia i szumy będą na EPce naturalne.

Sporo do dopracowania, potrzebuję jakiegoś pomysłu, jeżeli miałbym to kończyć.

Snareów jest tu kilka co sprawia, że ciężko nadążyć za rytmem, to także wywołuje uczucie braku związania bassu z rytmem.

Zarys>

Kod: Zaznacz cały

http://www37.zippyshare.com/v/86166890/file.html

Kod: Zaznacz cały

http://muzikum.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww37.zippyshare.com%2Fv%2F86166890%2Ffile.html

Tags:
Awatar użytkownika
DjGerym
Klubowicz
Posty: 479
Rejestracja: 18 sie 2010, 12:58

Re: [12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Post autor: DjGerym »

taki ambientowy breakbeat można by rzec
top mi sie nie podoba - chodzi o te pluski
pad fajny
czasem bass wybija od loopa
Awatar użytkownika
Tebes
Specjalista
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lip 2010, 19:38

Re: [12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Post autor: Tebes »

o a mnie sie podoba baaaardzo kreatywne podejscie, pierwsze 40sek to miod na moje uszy xd
ciekawa perka ponadto, gdzieniegdzie zglitchowalbym te snare'y....po panoramie nimi polatał, tak wiesz... zeby troche "przytloczyc" sluchacza :)
dodatkowo to mozna jeszcze jakies glebokie, niskie violinowe stringsy dograć tu??
hmm a tak slucham trzeci raz i mysle, ze dołożyłbym chyba trochę jeszcze tych trzaskow :)
masz nawet link do downloadu, takie odglosy jak umieszczanie plyty CD w napedzie, jakies uruchamianie magnetofonu itp itd tam znajdziesz:

Kod: Zaznacz cały

http://www.musicradar.com/news/tech/sampleradar-286-free-real-world-fx-samples-467432

peace! :)
Awatar użytkownika
satan666
Weteran
Posty: 591
Rejestracja: 16 cze 2010, 20:52

Re: [12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Post autor: satan666 »

Pomysłu nie masz powiadasz, wiec potraktuj to jako intro i wjedź na końcu z jakimś dynamicznym motywem hehe to będzie zaskoczenie ;)

Ale nutka ma swój klimat ciekawy i delikatna padowa melodia, wcześniej się pytałem o kompresję na fb, chodzi mi o to, że na stopce to melo słychać, że się przycisza, ale jeśli to zamierzone to ok.
Awatar użytkownika
Violet Rocket
Specjalista
Posty: 1330
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:44

Re: [12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Post autor: Violet Rocket »

Dzięki za opinie panowie. Faktycznie może zajrzę do projektu z przypływem pomysłu niebawem, bo narazie lecę dalej z czymś nowym.

Dzięki Tebes za link, takie rzeczy lubię i zawsze się przydadzą.

Co do kompresji, to dokładnie tak mam kompresor ustawiony, w tej bardziej dynamicznej części ma wybijać dość surowy i prosty kick, a do tego także dałem sidechain by działał z bassem bez komplikacji. W końcówce szczególnie słychać pracę kompresora gdy mam tą niską 808kę i pad, tam czuć jak to działa.
Awatar użytkownika
DjOhma
Ekspert
Posty: 5368
Rejestracja: 14 mar 2008, 16:03

Re: [12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Post autor: DjOhma »

Jestem ciekaw jakby wyglądał twoj kawałek (niekoniecznie ten) ogolnie z Twoim stylem z jakimś Vocalem ;D Breakbeaty Ci wychodzą bardzo fajnie ;) - Pady to Twoja mocna strona ;D wszystko jest okej tylko własnie brakuje mi czegoś tutaj ? ;> sam nie wiem
Lubię przy takiej muzyczce czytać pierdoły na necie ;)
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: [12.07.11] Violet Rocket - TBA? [?]

Post autor: lsudny »

Ciekawe to coś co wchodzi w 44 sekundzie, ale mam wrażenie że się rozjeżdża. Brakuje tam jakiegoś jasnego werbla i więcej urozmaicenia w linii bitu. Fajny klimat, ale musisz go po prostu trochę podrasować.
ODPOWIEDZ