Mechanika wybór wydziału - pomocy

Zbiór zakładanych tematów i postów ważnych kiedyś, tu trafiają tematy nieaktualne i przedawnione.
Awatar użytkownika
KreJzii
Weteran
Posty: 902
Rejestracja: 14 maja 2008, 07:02

Mechanika wybór wydziału - pomocy

Post autor: KreJzii »

Witam
Wybieram sie na mechanika do Poznania oczywiscie i mam problem poniewaz na strone politechniki jest opisna mechanika ale ogolnie.

Sa 2 wydziały :
-Mechanika i budowa maszyn (Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania)
-Mechanika i budowa maszyn (Wydział Maszyn Roboczych i Transportu)

i niewiem za bardzo czym sie różnia, chdzi mi dosłownie o wysztko ale najbardziej o przedmioty jakie beda wykładane i co bede "umiał" po skonczeniu uczelni

ogolnie chciałbym pojśc w kierunku diagnozu i naprawy samochodów
prosze o pomoc

Tags:
Awatar użytkownika
Martin
Ekspert
Posty: 3344
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:19

Re: Mechanika wybór wydziału - pomocy

Post autor: Martin »

Mechanika i Budowa Maszyn ja jestem na tym,tyle że UTP Bydgoszcz ;) i u nas nie ma poddziałów, tzn potem wybierasz sobie na końcu 2 roku specjalizacje ;) u nas mamy 4, konstruktorska, technologiczno menadżerska, samochody i ciągniki, i coś z przetwórstwem ;) ja wybrałem konstruktorską i od października (o ile zdam sesje) jestem na 3 roku ;p ciężko aż tak cholernie nie jest, daje rade ;) tyle że czasami trzeba się ciutke pouczyć wiadomo ;)
ChriZ

Re: Mechanika wybór wydziału - pomocy

Post autor: ChriZ »

z tego co wiem na MiBM będziesz mieć dużo mechaniki technicznej (belki, ramy, dynamika, statyka, wytrzymałość itp), matematykę (całki, różniczki, pochodne, macierze, trasformaty różnego rodzaju i kalibru, prawdopodobieństwo), grafikę inżynierską (rzuty, przekroje, CADy), materiały konstrukcyjne (głównie różnego rodzaju stale, żelaza i kompozyty). nie wiem jak z elektroniką ale być może jakieś podstawy też będą no i jakieś tam podstawy z informatyki i TI
Awatar użytkownika
Sianek
Specjalista
Posty: 1407
Rejestracja: 20 sie 2009, 13:53

Re: Mechanika wybór wydziału - pomocy

Post autor: Sianek »

Chriz ma rację idź na ten drugi wydział :)
ODPOWIEDZ