[26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Zbiór utworów które kiedyś były na forum, tu trafiają wszystkie piosenki w których wygasły linki.
Maxwello
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2011, 18:43

[26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: Maxwello »

Witam. Z bitami hip-hopowymi dopiero zaczynam zabawę. To jeden z moich pierwszych bitów. Proszę o ocenę fachowców ;) Co o tym myślicie? Pozdrawiam

Kod: Zaznacz cały

http://soundcloud.com/maxwello-1/hip-hop-beat
Rada na przyszłość. Tematy tutaj zakładamy dopiero po przekroczeniu liczby 30 postów.
Pozdrawiam, Dam'teck.

Tags:
Rzepka500
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 29 lip 2008, 21:21

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: Rzepka500 »

dzwięk kradziony z midi widać, w dodatku robiony na sytrusie więc niet
Maxwello
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2011, 18:43

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: Maxwello »

Dzięki za odpowiedź. Dźwięk nie jest robiony na Sytrusie tylko na Sylenth1. Dźwięk mogę zmienić na każdy inny, nie skupiałem się akurat w tym kawałku na wyciąganiu oryginalnych brzmień, bo to nie ten rodzaj muzyki i nie o to akurat tutaj mi chodziło. Raczej chodzi mi o ocenę ogólnej koncepcji, a nie o to, czy ciekawe dźwięki wykręciłem.
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: lsudny »

wymaga dużo korekcji i efektów. cykacze grają zbyt jasno, stopa jakaś dziwna, a ten motyw symfoniczny za głośny. za dużo nie można ocenić.
Awatar użytkownika
Tebes
Specjalista
Posty: 1520
Rejestracja: 23 lip 2010, 19:38

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: Tebes »

otóż to, wpakowałeś midi z jakiejś rijany czy czegoś na jakiś tam plastikowy symfoniczny synth, dałeś ubogą i nieskładną perkę i to byłoby na tyle, co tu oceniać? :)
Maxwello
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2011, 18:43

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: Maxwello »

Aha to o to chodziło z tym kradzionym dzwiękiem z midi. Otóż to nie jest z Rihanny. Już wiem o jaką piosenkę chodzi, wcześniej jej nawet nie znałem, więc nawet się tym nie inspirowałem, a co dopiero mówić o kradzieży. To moja autorska melodia, a podobieństwo jest przypadkowe. Zresztą melodia jest tylko w częściowo podobna, poza tym w dalszej części motyw się zmienia. Ja rozumiem, że mogę być posądzany o kradzież i pewnie nikt mi nie uwierzy w to co teraz napisałem. Cóż, trudno się mówi, taka Polska. Dzięki za opinie.
Awatar użytkownika
DjOhma
Ekspert
Posty: 5368
Rejestracja: 14 mar 2008, 16:03

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: DjOhma »

Te Amo jak nic :D ale nie mówię, że kradłeś gdyż nie trudno ejst ułożyć jakieś podklady typu Rihanna, czy innej gwiazdeczki. :-)
ja się podpiszę pod kolegę lsudnego :-) i dodam że stopa jakiej użyłeś nie nadaje się pod BEAT. Dlaczego? jest zbyt ciężka.. to jest sampel do utworów clubowych :)
Maxwello
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2011, 18:43

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: Maxwello »

Ok, dzięki za cenne uwagi wreszcie :)
Awatar użytkownika
1stacid
Weteran
Posty: 717
Rejestracja: 19 sty 2009, 15:48

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: 1stacid »

Myśle, że raper by sie wkurzył gdyby musiał nagrywać pod taki ciężki i niezróżnicowany bit :)
Awatar użytkownika
Violet Rocket
Specjalista
Posty: 1330
Rejestracja: 21 cze 2009, 23:44

Re: [26.05.2012] Maxwello - Hip Hop Beat [Hip Hop Beat]

Post autor: Violet Rocket »

Widać bardziej klubowe nawyki (kick,bass). Snare mógłby być layer-em z 2-3 dla pełności dźwięku. Sama multi-smyczkowa kompozycja faktycznie przypomina melodyjnie jeden z bardziej znanych obecnie kawałków komercyjnych (nie czepiam się i nie interesuje mnie czy to midi czy nie). Nie mniej jednak przydałoby się trochę zmian w aranżacji, zmian melodyjnych czy podkreślenia refrenu (jeżeli to beat pod 'nawijkę' czy jak to określa się obecnie)
ODPOWIEDZ