"Vibrato nie jest związane z muzyką"
- a z czym?
nie tylko głos ludzki można "zwibrować". grając na elektryku, zostawiasz struny żeby wybrzmiewały, łapiesz za gryf i przesuwając struny pionowo po nim (zmieniasz pozornie długość struny) i uzyskujesz efekt vibrato. Oprócz tego, że się tak wyrażę, wszelkie cyrkulacyjne zmiany prędkości próbki w fl, można nazwać efektem vibrato. Czy to bawiąc się generatorem lfo w zakładce pitch w 3xosc, czy automatyzując channel pitch.
pitch change - może chodzi ci o autotune?
Peak eq - equalizacja ze "szczytem", w zależności od kąta nachylenia filtra (Q) można nim wybić węższe, lub szersze pasmo dźwięku. Automatyzacja wąskiego wysokiego szczytu, może dać ciekawy efekt, ale ostrożnie u dołu, tam bass się będzie kumulować i będzie przesterowywać, normalnie nie powinieneś przekraczaś kąta 36db/okt, z resztą większość filtrów oferuje operacje maksymalnie do tej wartości.
Notch - equalizacja z "dziurą", w zależności od kąta nachylenia filtra (Q) można nim obciąć węższy lub szerszy zakres częstotliwości.
Low/High Shelf - filtry półkowe, jak można się domyśleć, jest to filtr, który (low) będzie podnosił cały zakres poniżej pewnego, ustalonego przez nas progu, co w korektorze graficznym, czy parametrycznym będzie wyglądać jak półka uniesiona nad resztą częstotliwości.
Jeszcze zapomniałeś o filtrach dolno- i górno- zaporowych
ElectroMoudy, dobrze wytłumaczyłeś, jak powstaje flanger, nie spodziewałem się, że ktoś będzie to wiedział

phaser działa tak samo lub podobnie, tyle, że jest więcej zmiennych