Strona 1 z 1

Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 24 sty 2011, 11:53
autor: bacio123
Witam wszystkich :) jeszcze sie nie udzielałem na tym forum, choć siedzę tu już trochę. Pracuję na Fl'u 8 już od długiego czasu ale dalej nie wiem jak zrobić taki szumik i czym :( męczyłem się sporo czasu ale nie wychodzi... Więc zdecydowałem się ze napiszę tutaj o pomoc i mam nadzieję że zostanie ona mi udzielona ;) załączam 2 linki z przykładem tych że szumów z którymi mam problem, Dziękuje z góry za pomoc ;)

Kod: Zaznacz cały

http://www11.zippyshare.com/v/38592659/file.html

Kod: Zaznacz cały

http://www26.zippyshare.com/v/40670087/file.html
Prosiłbym o szybką pomoc ;)

Re: Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 24 sty 2011, 16:47
autor: lsudny
1. 3xOsc z pojedynczym oscylatorem ustawionym na biały szum (w sumie nie ma tam do wyboru innych - czyli różowego i brązowego :P )
2. Obcięcie highpassem na około 200-500 Hz
3. Gross Beat z ustawieniem Sidechain, albo klasycznie - Peak Controller.

EDIT: post numer 500 :D

Re: Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 25 sty 2011, 01:05
autor: Brizzer
lsudny pisze:1. 3xOsc z pojedynczym oscylatorem ustawionym na biały szum (w sumie nie ma tam do wyboru innych - czyli różowego i brązowego :P )
2. Obcięcie highpassem na około 200-500 Hz
3. Gross Beat z ustawieniem Sidechain, albo klasycznie - Peak Controller.

EDIT: post numer 500 :D
Prawdopodobnie chodzi o Whoosh takze odrazu popieram Lsudnego

Re: Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 25 sty 2011, 18:10
autor: bacio123
Dobra dzieki xD mniej wiecej wiem o co chodzi w tym 3xOsc i gdzie zmienic na ten szum, tylko nie wiem o co chodzi w tym "(w sumie nie ma tam do wyboru innych - czyli różowego i brązowego :P )" bo nie widzialem tam jeszcze zadnych z tych kolorow xD , jak i w tych pojeciach typu "Obcięcie highpassem na około 200-500 Hz" tzn ze nastepnie mam odpalic pod to np. Fruty filter i tam highpass zmniejszyc tak? tez nie wiem o co chodzi w tym "Gross Beat z ustawieniem Sidechain, albo klasycznie - Peak Controller." XD. siedze troche w ty programie lecz jezeli chodzi o pojecia tego typu to nie znam ich...Bo dziala to na zasadzie wiem co gdzie jest ale pojec i nazw tych wszystkich rzeczy nie znam,dlatego gdyz nigdy nikogo nie pytalem sie o nic na temat tego programu jestem tak zwanym samoukiem ;) i tak jak napisalem wyzej jest to moje pierwsze pytanie gdziekolwiek i do kogokolwiek, Wiec jak mozna by bylo prosic troche jasniej to wszysto wytlumaczyc to byl bym bardzo wdzieczny :D

Re: Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 26 sty 2011, 15:45
autor: Brizzer
Duzo ludzi na tym forum jest slowotworcza ;p wiec spotkasz sie jeszcze z wieloma nowymi pojeciami. ;)
Ale co jak co, w tym wypadku akurat Lsudny zastosowal w miare pro pojecia :D

Ale pamietaj. Zawsze masz google do pytan :P
A to co Lsudny powiedzial napewno powinno byc w google :P

Moze nie ma do wyboru ale Mysle ze da sie zrobic np rozowy ;) po dopasowaniu odpowiednich filtrow

Re: Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 26 sty 2011, 17:39
autor: bacio123
Dobra dzieki, ale ogarnalem juz to sam wystarczylo troche sie pomeczyc, bo cos mi switalo na temat tego 3xOsc i udalo mi sie zrobic ten szumik :D musze go jeszcze dopracowac ale wiem juz o co chodzi :D :D

Re: Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 27 mar 2011, 21:31
autor: Paul Soubas
A to nie jest czasami po prostu zwykły FX?? ;p
Ja jestem prawie pewny że to jest sam FX w tym pierwszym linku :)

Re: Pomocy, jak w Fl'u taki szum ??

: 29 mar 2011, 19:48
autor: Brizzer


Nie wokol sampli sie swiat kreci.
Pamietaj ze taki Schleis tez musi jakos tworzyc FXy ;)

Zreszta Whossh to bardzo prosto jest zrobic... wiec jezeli ci to problem sprawia to tylko sample...