Strona 1 z 1

Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 22 mar 2011, 10:08
autor: Wavesonic
Witam,

Ludzicha chciałem się was poradzić czego używacie w kwestii tworzenia miksu i masteringu.
Mianowicie mam na myśli jakie zaproponujecie odpowiedniki, do konkretnych działań:
  • 1) Equalizer
  • 2) Kompresor Synthów
  • 3) Kompresor Drumów
  • 4) Kompresor Bassu
  • 5) Kompresor Wielokanałowy
  • 6) Stereo / Enhancer
  • 7) Limiter
  • 8) Maximizer
  • 9) Spektrum
  • 10) DB Meter
Wtyczki od Image-Line jakościowo jednak ustępują innym markom, tak więc chciałbym się poradzić,
jakie narzędzia byście polecili.

Jeżeli czegoś ważnego nie wymieniłem, a w procesie miksingu i masteringu się przydaje, to również proszę o dopisanie.

Oczywiście grubo poleca plusy ;)

Pozdros,
Wavesonic

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 22 mar 2011, 15:27
autor: lsudny
Miksing xDD Padłem xDDD

Co do korektora to polecam Ci frutowski Parametric EQ 2. Nie generuje zniekształceń fazowych i jest wygodny w użyciu. Co do kompresorów... Pokombinuj sobie z różnymi, ja jednak rzadko kompresuję pojedyncze ścieżki (robię to tylko w razie potrzeby), zawsze natomiast Maximus na sumę. Maximizer - Waves L1+ albo L2. Co do analizatorów - bardzo wygodne i przydatne są dla mnie frutowskie Wave Candy; zawsze mam ustawione domyślnie trzy analizatory i bardzo mi się przydają. A oprócz tego polecę Ci Waves PAZ Analyzer.

A jak chcesz sobie ogólnie poszukać wtyczek,

Kod: Zaznacz cały

http://muzikum.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kvraudio.com%2F

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 22 mar 2011, 15:31
autor: satan666
No aplikacja, którą używam oferuje w miarę dobrej jakości natywne pluginy, w flu też najgorsze nie są. Oczywiście ustępują wtyczką profesjonalnym, ale takie to koszt kilku flstudio.

Jeśli chcesz profesjonalnie to wtyczki WAVES

Kod: Zaznacz cały

http://www.waves.com/

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 22 mar 2011, 19:27
autor: Brizzer
Pijawka pijawka pijawka !!!! Identyko post widzialem na innym forum ;) Ctrl C Ctrl V...
2 posty...
Niewiem czy powinnem pisac w takich tematach... bo mnie raza tacy ludzie... :P
Wtyczki od Image-Line jakościowo jednak ustępują innym markom
<plask> Masz wiedze, masz sprzet, to co to za roznica??

Nie rozumiem co za debilizm porownywac zamkniete pluginy z otwartymi.. To chyba jasne ze nie wsadza ci Waves do FL'a jako domyslny pakiet... idac tokiem myslenia firma IL nie bedzie poswiecala calego zycia w plugin effect. Zreszta wydaja sie juz dosyc ogarniete..
Kwestia tylko silnikow itp paramterow... ;P

Porownac mozna np Brainworx z Waves...
Ale zgodze sie ze Waves narazie bezkonkurencyjne na rynku (tak bogaty pakiet...) ale cena tez dla bogatych ehehe

Nie odbiegajac to lekko zgodze sie z Lsudnym ale jaka wtyczka teraz ma "widoczne" znieksztalcenia eheh :> chodzi mi oczywiscie o P EQ 2
Nie korzystajac z pakietu Waves moze troche przytocze FLowskich..
Znowu sie Lsudnym posluze bo praktycznie ujal to samo co chcialbym powiedziec.
Limiter,Maximizer - Maximus :P Moim zdaniem zajebista wtyka
Widzialem tez dobrego (znaczy polecana wtyka) multibanda z Waves wlasnie ;)
A reszta to juz kwestia wyobru... ;)

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 23 mar 2011, 09:22
autor: Wavesonic
Ogólnie dzięki za wypowiedzi, choć to forum do przyjaznych widzę nie należy.
Nie wiem czy to taki kłopot zaznaczyć to co wypunktowałem ctrl+c i ctrl+v i wpisać jakieś odpowiedniki, ale widzę że chyba jednak tak.

Kod: Zaznacz cały

http://muzikum.pl/members/40471-brizzer/
takie posty znajdziesz na wszystkich forach, na których mam konto, bo to nie jest nic złego, a jeśli już widziałeś, to wiesz jak odpisywali kulturalni ludzie. Co do pijawek, jeśli nie rozumiesz znaczenia tego słowa, to po prostu dopytaj na jakimś forum ;)

Kod: Zaznacz cały

http://muzikum.pl/members/40471-brizzer/
Ode mnie to tyle, dzięki za to co było związane z tematem, nie ma tu systemu reputacji, więc nie mogę was nagrodzić.

Pozdros,
Wavesonic

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 23 mar 2011, 15:09
autor: Brizzer
To jak mi okreslisz... rejestracje miesiac temu i 2 posty(na innym forum to samo)?
Pijawki tak maja.. jakbys nie byl pijawka to bys sie udzielal czesciej.

"forum do przyjaznych nie nalezy" Najlepiej to plakac, masz racje bo jeden konkretny user powiedzial ci prawde.... wez mnie czlowieku nie zalamuj. ;)
odpisywali kulturalni ludzie... bo ta sa USERZY forum ktorzy sie udzielaja. Zobacz ile maja postow. Jakis wklad maja.

I blagam cie nie zachowuj sie jak dziecko.. bo widze ze cie to urazilo bardzo.. ;x

PS. Ja mam taki charakter pisania.. wiec niewiem po co ta spinka ;)

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 24 mar 2011, 09:31
autor: Wavesonic
Po pierwsze nie znasz mnie, nic o mnie nie wiesz, nie masz pojęcia czy coś z tego forum pobrałem (a tak się właśnie określa pijawki). Nic nie zyskałem na tym forum, wiec nie czuję się w obowiązku coś mu dawać.

Po drugie co Cię obchodzi kiedy się rejestrowałem, mam ważniejsze sprawy i obowiązki, niż przesiadywania na forach.

Po trzecie fora są, po to żeby zadawać pytania, więc każdy może założyć konto i takowe zadać, a to już współforumowicze decydują, czy odpowiedzą czy też nie.

Po czwarte, co kogo obchodzi ilość postów, mam to gdzieś, co myślisz że jesteś przez to lepszy, to że ktoś dużo gada bez sensu, wcale nie przysporzy mu szacunku w oczach innych, no chyba że ma fioła na punkcie nabijania postów, to niech siedzi w tym świecie.

Po piąte, mam już swoje lata, więc nie napinam się, muzycznie czuję się spełniany, znalazłem dla siebie wydawcę, współpracuję z fajnymi ludźmi i mało mnie obchodzi, kto ile ma postów na jakimś forum, a już na pewno się bezwartościowymi statystykami nie sugeruję.

Po szóste chciałeś mnie zdenerwować, to Ci się udało, być może sam jesteś jeszcze niepełnoletni, więc wydaje Ci się, że kim to nie jesteś, jak Ci na forum pozwolili pisać.

Po siódme nie masz ochoty pomagać innym, to tego nie rób i nie uskuteczniaj zabawy w "wielki foch o nic".

Tyle ode mnie dorośnij.

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 24 mar 2011, 16:28
autor: Cj Ex3
Wavesonic trochę racji ma, ale pijawka nie tylko ściąga pliki, może też wyssać jakieś informacje i nie pomagać dalej innym.

Btw mój zamiennik do wymienionego tu maximusa zwie się Yamaha Final Master, również polecam, jest ciut łatwiejszy w obsłudze ;)

Re: Narzedzia do Miksingu i Masteringu

: 25 mar 2011, 08:43
autor: Wavesonic
Dziękuje przyjrzę się pluginowi ;)

Co to obecności na forum, będzie czas, będę miał możliwość, na pewno będę innym pomagał.