Klawiatura sterująca - nagrywanie

Awatar użytkownika
dirdi
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2009, 20:50

Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: dirdi »

Witam, jak ustawić klawiaturę w FL, żeby nagrywała w rzeczywiście to co gram, ponieważ teraz jak gram sobie 4 akordy to wszystkie klawisze, które wcisnę, zapisują się w pianorollu w tym samym pionie mimo, że naciskam je w odstępie czasowym... klawisz zapisuje się dopiero po tym jak puszcze wszystkie na których aktualnie gram. Pozdro
Awatar użytkownika
Charis
Klubowicz
Posty: 456
Rejestracja: 30 sty 2008, 17:24

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: Charis »

Nowe sterowniki do klawiatury. A swoją drogą jaką klawiaturę posiadasz? Poza tym radziłbym nagrywanie w ASIO, bo podstawowe sterowniki to ch....
Awatar użytkownika
dirdi
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2009, 20:50

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: dirdi »

Posiadam taką klawkę:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/miditech-midistart-3-usb-klawiatura-sterujaca-ss-i1718372433.html
Podobno stery instalują się samoczynnie, polecasz jakieś inne ? Myślisz, że to może być tego wina?

Przed kupnem klawiatury sterującej sprawdzałem jak to działa na zwykłejod komputera - i było to samo.
Awatar użytkownika
Charis
Klubowicz
Posty: 456
Rejestracja: 30 sty 2008, 17:24

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: Charis »

a gdy grasz w czasie rzeczywistym, bez nagrywania, to jest to samo ?
Awatar użytkownika
Stowniee
Klubowicz
Posty: 495
Rejestracja: 29 kwie 2006, 19:51

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: Stowniee »

latencje masz za duza! Wgraj sobie asio 4 all i ustaw latencje ok 40ms btw. jaka masz karte muzyczna? bo jak jakas integra to daruj sobie :P
Awatar użytkownika
dirdi
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2009, 20:50

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: dirdi »

Nie no, klawka na żywo gra pięknie tak jak chce i tak jak naciskam na jej klawisze. Mam wbudowaną integrę, ale na szafie lezy w pudeleczku Esi Maya i się grzeje :) Czekam na resztę sprzętu więc narazie nie montuje.
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: lsudny »

Często czytałem, że z kartami ESI jest ch*lernie dużo problemów.
Awatar użytkownika
dirdi
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2009, 20:50

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: dirdi »

Nie wiem gdzie tak czytałeś, ja czytałem, że są to bardzo dobrej jakości karty przeznaczone do produkcji muzyki. Wiele opinii na to wskazuje.
Awatar użytkownika
Charis
Klubowicz
Posty: 456
Rejestracja: 30 sty 2008, 17:24

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: Charis »

Dobra to może inaczej - jak ją podlączasz - przez 2 okrągłe MIDI i konwerter czy może przez USB ?
Awatar użytkownika
dirdi
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2009, 20:50

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: dirdi »

Przez USB, ale zobacz, moim zdaniem to nie ma znaczenia, dlatego, że zwykła klawiatura od kompa działała tak samo jak ta jeśli chodzi o nagrywanie - czyli źle.
To pewnie wina jakichś ustawień, ale oczywiście moge się mylić. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darXide
Specjalista
Posty: 1347
Rejestracja: 28 kwie 2006, 18:33

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: darXide »

Spróbuj jeszcze wejść w menu miksera, z menu disk recording ODZNACZ latency compensation.

[

To jest akurat bardziej niż logiczne. Format midi przenosi m.in. informacje note on i note off, czyli miejsce rozpoczęcia i zakończenia komunikatu midi. Komunikat midi nie zostaje zapisany dopóki się nie skończy.
Awatar użytkownika
dirdi
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2009, 20:50

Re: Klawiatura sterująca - nagrywanie

Post autor: dirdi »

DarXide, ale co to ma za znaczenie... jeżeli mi chodzi o to, żeby nagrywało się dokładnie to co gram, jeśli nagrywa się tak jak mowisz - to musi się dać to zmienić, żeby nagrała się ładna melodia, którą zagram, a nie jakieś brzdęki, zapisujące się na 1 akordzie
ODPOWIEDZ