Problem z bassem i clapem

dejot'um
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:42

Problem z bassem i clapem

Post autor: dejot'um »

Witam , mam pewien problem z fl10 i mam nadzieję że uzyskam odpowiedź :) Otóż chodzi o błachą(pewnie dla wielu z was) sprawę - gdy wrzucam bass , to z kickiem gra on wyraźnie , lecz gdy dorzucę jakiś pluck lub coś innego , wycisza się on i gra w pełni tylko gdy nie ma plucka, zamieszczam przykład:

Kod: Zaznacz cały

http://www1.zippyshare.com/v/86682261/file.html
1 pattern jest bez plucka , drugi z pluckiem , i słychać wyciszenie bassu . Chodzi mi o to aby nie ważne co wrzucić , bass zawsze grał tak samo .

Druga sprawa jest z clapem - Jest kick i clap , razem grają dosyć dobrze , lecz jak wyrzucę jeden kick to clap zaczyna grać głośniej, przykład niżej:

Kod: Zaznacz cały

http://www1.zippyshare.com/v/91749963/file.html
I jak zrobić , by clap grał z tak samo (nie grał głośniej i ciszej) .

Prosiłbym o odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: Problem z bassem i clapem

Post autor: lsudny »

Pierwsza sprawa:
Bas wcale nie jest wyciszony. Gdy wchodzą akordy to wciąż go dobrze słychać (oprócz wyższych harmonicznych, które są zagłuszone przez tego syntha). Na moich odsłuchach nic nie jest przyciszone, ale jeśli uważasz że go nie słychać, to może po prostu wystarczy że go inaczej niż akordy? :P

Druga sprawa:
Tak samo - clapper wcale nie gra głośniej. Zresztą, z jakiej racji miałoby się tak dziać? To pewnie znowu kwestia harmonicznych, możesz obciąć stopę lowpassem w razie wątpliwości. Ale ja bym stawiał na problem z Twoimi głośnikami, bo jak dla mnie oba opisywane problemy nie istnieją w tych przykładach ;p
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: Problem z bassem i clapem

Post autor: Cj Ex3 »

Dla mnie to nic tu się nie zmienia. Co najwyżej możesz próbować zmieniać głośności i niskie częstotliwości poszczególnych dźwięków żeby je odizolować.

Możliwe że masz bardzo słabe głośniki które nie obsługują najniższych basów i mocne uderzenie stopy na "tym dużym dudniącym głośniku" (subwooferze) jest zastępowane przyciszeniem całości.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
R3haB
Specjalista
Posty: 1673
Rejestracja: 18 cze 2011, 20:03

Re: Problem z bassem i clapem

Post autor: R3haB »

To wszystko ci się wydaje ;) Po prostu dźwięki te grają jednogłośnie i wydaje ci się że bass jest przyciszony , on gra naprawdę tak samo :D

Np. jak mówi jedna osoba , a druga wejdzie w zdanie i zacznie mówić razem z nią to 1 osoba nie przycisza się chyba , nie? A i tak jej dobrze nie słychać . To samo tu występuje , to zjawisko naturalne ;)
Awatar użytkownika
Ciastek
Specjalista
Posty: 1695
Rejestracja: 11 gru 2008, 13:18

Re: Problem z bassem i clapem

Post autor: Ciastek »

na 90% tworzysz na laptopie i odsłuchujesz na laptopie ... :P
dejot'um
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:42

Re: Problem z bassem i clapem

Post autor: dejot'um »

dobra , sprawa clapa wyjaśniona , ale sprecyzuje o co się rozchodzi z bassem - obojętnie co nie dodam na jednej linii to z bassu robi się jakby subbass , nie słychać jego charakterystycznego dźwięku :P
jak pan wyżej określił , nie robię na laptopie , ale chwilowo na dupnych słuchawkach także pewnie stąd te różnice :)
Awatar użytkownika
Ciastek
Specjalista
Posty: 1695
Rejestracja: 11 gru 2008, 13:18

Re: Problem z bassem i clapem

Post autor: Ciastek »

Kilka opcji masz do wyboru:

Sprawdzenie na innych odsłuchu/odsłuchach

Popraw miks, tzn: znajdź pasmo "charakterystycznego" dźwięku w basie (np. będzie to okolica 200-500 hz) i to samo pasmo ujmij/odejmij/obniż/wycisz w plucku :P

Delikatny Sidchain który będzie wysyłał pluck na bass tez może pomoże :)

Zmiana barwy bassu i plucka również może pomóc chociaż to już sprawa indywidualna .
ODPOWIEDZ